InfoCentrum Tisnov - Noviny Tisnov TISNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tisnovského a Kuřimského regionu.
inzerce sport kultura galerie a výstavy foto video černá kronika restaurace reality turistika volný čas školy nabídka práce Hudba Tanec Zábava Noviny Tisnov KUŘIM - TISNOVSKO-KUŘIMSKO
VIDEA z regionů
HLAVNÍ NABÍDKA

Úvodní stránka · 
WWW @ Obce regionu · 
FIRMY a odkazy · 
Témata článků · 
Archív článků · 
Top 10 · 
KONTAKT · 
CENÍK REKLAMY · 
Diskuze a komentáře · 
Přidej na InfoCentrum · 
Noviny TIŠNOVSKO ·
 

Tištěný měsíčník TIŠNOVSKO-KUŘIMSKO
Noviny Tišnov - TIŠNOVSKO
Tišnovská televize
Tišnovská televize
KATEGORIE
- Celý OBSAH - ZDE

 · Politika - VOLBY
 · AUTO - MOTO
 · Církev
 · CSS Tišnov
 · Dům dětí a mládeže
 · Doprava
 · HASIČI
 · Hitlerova dálniceR43
 · MAPY
 · Městské kulturní středisko
 · Muzeum města Tišnova
 · Oblastní charita Tišnov
 · Hrad Pernštejn
 · Počasí Tišnov
 · Společenská rubrika
 · Rodinné centrum
 · Tišnovské trhy
 · Tišnovský vozíčkář
 · ÚMRTÍ
 · Výrobky z Tišnovska
 · Zlobice - Ovenálie
 · Kuriozity
 · Úřady a instituce
 · Mapy
 · Výrobky z Tišnovska
 · Stará fotografie - seriál
 · Zdeněk Juránek a jeho tvorba
Náhodné zprávy

Městys Lomnice
[ Městys Lomnice ]

·Výluka IDS Tišnov Dvořákova
·Z Lomnice plahočinou k plostice J.Cimrmana
·Tragické kolize chodců s vozidly
·Nové měřiče rychlosti v Tišnově
·Šmoldas talk show v Lomnici
·Výstava V-Atelier: Štěpánka a Vladimír Trbuškovi, Petr Lichtenberg
·Dny evropského dědictví
·PŘEHLÍDKA ELEGANCE
·Tuplákofest
Videa Tišnov
Podpořte InfoCentrum Tišnov
Líbí se vám server tisnov.info?
Chtěli byste jej propagovat na svých stránkách?
Návštěvnost
Zaznamenali jsme
134220065
přístupů od měsíce Květen 2005
TOPlist
Rodinné centrum FOTO: Princezny a rytíři, farmářky a farmáři moc děkují!
Autor: InfoCentrum - Pátek, 08.09. 2017 - 00:00:00 (3896 čtenářů)
Téma: Rodinné centrum

Také v RC Studánka v Tišnově probíhaly během léta příměstské tábory na různá témata. Mnohým rodičům pomohly zaplnit volný čas dětí a dětem poskytly zajímavější čas prázdnin mimo domov. Bylo mi potěšením se dvou táborů účastnit jako vedoucí společně s kolegyněmi "princeznou" Janou a „farmářkou“ Klárkou. Dětem jsme se vždy snažily poskytnout hodnotný program k tématu tábora. Na závěr týdne nachystat i bohatý poklad. Bez pomoci sponzorů, okolních firem, podnikatelů, rodiny a přátel bychom jen těžko naplnily cíle, které jsme si daly. Proto chci s vděčností vzpomenout a poděkovat jmenovitě těm, co nás překvapili svou vstřícností a pomohli dětem vykouzlit spokojené úsměvy na tvářích...

Princezny a rytíři posílají DÍKY na hrad Pernštejn a manželům Jandovým – Suvenýry Pernštejn. Ti se stali součástí naší cesty za pokladem i průvodci. Díky mapám ke sluji draka a k pokladu, které si děti vysloužily od Františka a Alenky, jsme došli k cíli a poklad jsme v pátek nalezli. Za zrození tříhlavého draka, hlídajícího poklad a sténajícího pod sečí rytířů v lesích Květnice, děkuji své mamince Alence Balášové a svým dětem Kristýnce, Davídkovi a Vojtovi. Kéž by se byl vylíhl z vajíčka a nemusela se jeho kostra obšívat mnoho hodin z látek od paní Šnajdrové. Efekty jako v dinoparku stály za to a všichni draka nakonec přemohli.

Farmářky a farmáři DĚKUJÍ za sponzorské dary panu Veselskému - ZZN Hospodářské potřeby, a.s. - Tišnov. Při návštěvě obchodu byli všichni pracovníci velmi ochotní a s úsměvem se nakupujícím malým farmářům věnovali. Z letáků o technice i z krabice dobrot se děti těšily celý týden.

V úterní výpravě na RANČ LOUČKA nás radostně přivítala paní Jana Prokopová a jejich ochočená zvířata včetně srnečky, oveček, prasátek, koníků a koz. Tak jako v kroužku Farmáři nebo při exkurzi pro školy a školky, které u nich probíhají během školního roku, měla pro nás připraveny smyslové hádanky a praktické činnosti např. vodění a čištění koně. Velkým dárkem byly pro děti i časopisy o koních.

Ve středu jsme zase byli všichni nadšení z návštěvy v zemědělství Dany Krapkové a její dcery Haničky. Kluci si užívali řízení traktoru a všichni v náručích hladili kuřátka, králíčky a kočičky. Prasata a býky jsme všemi smysly také poznali. Za motivaci k péči o zvířátka i farmu moc děkujeme.

A děkovat nepřestaneme ani za čtvrteční prohlídku a sponzorovaný nákup zrnin v obchodě - sýpce pana Ing. Josefa Sojky na ul. Janáčkova v Tišnově. Dětem návštěva doplnila osivo na setí a vědomosti, co se stane s obilím, když ho kombajny pokosí. Pracovníci nám pustili i stroje na čištění a třídění obilí, navážili nám a pojmenovávali mnoho druhů zrnin.

Provedli nás k obrovské hromadě zrníček, tak jako ji zažil v pohádce vrabec, co chtěl být nejbohatší. Děti od 3,5 do 8 let poznávaly farmářský svět. Kde lze nakoupit krmiva pro hospodářská zvířata a také ve Zverimexu u Tesca zjistily, co je pro psy, kočky a drobná zvířata.

Děkuji manželům Chroncovým. Blízkým obchodem s potravinami se dětem stali průvodci, kam výrobky z obilí, z mléka, z masa atd. putují a kde si je pak lidé nakupují. Díky i za schování pokladu, který jsme si vysloužili písničkami o zvířátkách a pak v parku oslavili zmrzlinou.

Další veliké DÍKY putuje farmářce a učitelce Jitce Jiříkové z Přibyslavic, která ve svém volnu s nadšením dojela do RC Studánka. Díky ní děti zažily, jak se dojí kráva, co se při tom používá, jak se ze smetany utluče máslo, které jsme si hned namazali a ochutnali. Také jak se z klasů obilí za dřívějších časů cepem mlátila zrníčka, ze kterých se pak musela namlet mouka a z mouky teprve upéct chleba. Tento dlouhý a mnohdy fyzicky náročný proces od zrníčka k chlebu si současné děti ani neumí představit. Věřím, že by jim pak s potem na čele více chutnal krajíc na svačinu.

Naši malí farmáři doopravdy pracovali na pozemku RC Studánka a vždy jim po práci a výletech chutnalo.

V neposlední řadě DÍKY za poklady v podobě slev a VIP vstupenek do WELNES KUŘIM a do Westerového městečka Šiklův mlýn, kde si děti mohly po táboře užít krásné zážitky a odpočinout před vstupem do školy a školky.

Jak už vím, život je ta nejlepší škola pro každého z nás. Děkuji rodičům, že dopřejí svým dětem co nejvíc přirozených podnětů i poznávání skrze okolí, ve kterém žijí.

A DÍKY učitelům, kteří nejen ve volném čase prázdnin připravují dětem radostné chvíle učení. Učení hrou, ne teoretické mučení. Poznala jsem, že Tišnov a okolí je přímo učebnicí, ze které můžeme čerpat… Stačí laskavě poprosit o čas a spolupráci. S vděčností i všem holkám ze Studánky, bez kterých by tábory nešly realizovat, za děti a ostatní lektorky táborů děkuje Mgr. Miloslava Blažková.


Související témata

Fotogalerie Rodinné centrum Tišnov Volný čas

"FOTO: Princezny a rytíři, farmářky a farmáři moc děkují!" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
 
Související odkazy
· Více o tématu Rodinné centrum
· Další články od autora InfoCentrum


Nejčtenější článek na téma Rodinné centrum:
Mateřské centrum Studánka

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

 * Přidat do oblíbených

 Sdílet na Facebooku

 g Přidat na Google

 t Sdílet na Twitter

 m Sdílet na MySpace

 l Sdílet na Live

 * Sdílet jinde

InfoCentrum Tišnov - noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO

Informační portál města Tišnov a tišnovského regionu. Noviny Tišnov TIŠNOVSKO, noviny Kuřim KUŘIMSKO, aktuality, zprávy, foto a video z Tišnovského a Kuřimského regionu.
Všechny obchodní známky a názvy jsou majetkem jejich právoplatných vlastníků, komentáře vlastní jejich autoři.
Vše ostatní vlastní © 2005 - 2020 InfoCentrum Tišnov
Odebírat naše zprávy můžete pomocí souboru backend.php nebo ultramode.txt.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.58 sekund